Alarm Sistemleri

Alarm Sistemleri Tamir Bakım Servisi

Siz evinizdeyken ya da dışarıdayken, hem sevdiklerinizi hem de eşyalarınızı kötü niyetli kişi ya da kişiler tarafından korumak ve tam kapsam güvenlik altına almak artık çok kolay!
Bugünün dünyasında bir ev güvenlik sistemine sahip olmak sadece iyi bir fikir değil, aynı zamanda bir zorunluluk. İstatistiklere göre dünya çapında her yıl milyonlarca hırsızlık olayı yaşanıyor ve rakamlar giderek yükseliyor. Mükemmel bir güvenlik sistemine sahip olmak, evinizin, ailenizin ve mülkünüzün güvenli olduğunu bilmek, nasıl hissettiğiniz konusunda büyük bir fark yaratabilir.
Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır?
Elektronik alarm sistemleri, suç faaliyeti veya diğer tehdit edici durumları tespit etmek ve caydırmak için tasarlanmış üç bileşenli parçadan oluşur. Bir alarm sistemi, istila, yangın, gaz sızıntısı veya çevresel değişiklikler gibi olayları tespit edebilir, olayın bir tehdit oluşturup oluşturmadığını belirlemek ve daha sonra etkinlik hakkında bir bildirim sağlamak için kullanılabilir. Alarm sistemleri bileşenlerini tehdit algılama, tehdit belirleme ve caydırıcılık gibi faktörler üzerinden değerlendirmek mümkündür.
Algılama
Aktiviteyi algılayan bir alarm sisteminin bileşeni sensör olarak adlandırılır. İşte işyerinizi ya da konutunuzu korumak için kullanılabilecek bazı yaygın sensör türleri.

Kapı ve pencere kontakları – Bunlar bir kapı veya pencerenin açılmasını veya kapanmasını gösteren anahtarlardır. Anahtar bir kapıya veya pencereye monte edilir ve çerçeveye bağlı bir mıknatıs tarafından tutulur. Kapı veya pencere mıknatıstan uzaklaştığında, anahtar açılır ve alarm kontrol paneli tarafından algılanır.